Information
Search

Корисні поради

Створення гарного та привабливого газону – не така проста задача. Якщо Ви почали задумуватися про озеленення території Вашої оселі, тоді Вам просто необхідно купити якісне насіння газонної трави. Гарне зелене покриття території робить ландшафт гармонійним і довершеним. Насіння газонної трави призначене для створення газону навколо дач, будинків, кафе, місць для відпочинку. Неможливо уявити собі ні спортивний майданчик, сад або парк без газонної трави. Красивий зелений газон зможе стати чудовим місцем для відпочинку і прикрасою території. Сьогодні купити газонну траву хоче кожен власник для озеленення прибудинкової території. Без неї просто неможливо уявити місце для відпочинку.


Починати краще з звичайного універсального газону. Створення класичного англійського газону по плечу тільки фахівцеві. Без певних навичок і знань Ви витратите багато часу і грошей, а результати, швидше за все вас розчарують. Щоб уникнути помилок при створенні газону, треба знати, яке насіння краще вибрати, як правильно посіяти і який догляд потрібно на перших порах Вашій зеленій галявині.

Хочете газон за один рік?
Першокласний газон створюється тільки з однорідного насіння і не за один рік. Тому, при купівлі насіння потрібно запастися додатковими насінням для ремонту і підсівання газону. При зберіганні схожість насіння газонних трав зменшується незначно - протягом року на 1-2%.

Які вимоги до газонних трав?
Вони повинні добре переносити косіння, повільно відростати і утворювати густу дернину.

Які види трав мають ці властивості?
Жодна трава не володіє повним набором властивостей, необхідних для газону. Тому для засіву використовують травосуміші.

Який газон вибрати?

Універсальний газон

Дуже популярна суміш трав з різностороннім застосуванням для присадибних територій і біля будинків, а також для садів та міських зелених масивів. Висока зносостійкість захищає від витоптування, проте суміш менш придатна для спортивних цілей. З погляду на свій склад відзначається хорошою морозостійкістю і не вимагає доброякісного ґрунту.

Спортивний газон

- Для нього важлива висока стійкість до витоптування та розриву, а також здатність швидко відновлювати дернину від механічних пошкоджень. Дає густе та міцне покриття. Характеризується повільним ростом, проте вимагає більшої турботи (косіння, підливання, удобрення).

Тіневитривалий газон

- Він повинен бути довголітнім, тіньовитривалим, стійким до механічного пошкодження. Рекомендується для засіву у парках,затінених скверах, садах, а також успішно може застосовуватись на прибудинкових територіях. До складу сумішів входять сорти тіньовитривалих трав, не вимагають частого косіння, дають красивий та рівний дерен

Декоративний газон

Травосуміш, до складу яких входять ретельно підібрані насіння найкращої якості, що гарантують красивий ефектний і насичено зелений газон, надаючи ділянкам елегантного вигляду. Не потрібно часто косити. Це ідеальний газон для прибудинкових територій, який буде шикарною оздобою, синонімом елегантності, сучасного дизайну та краси.

Відновлюючий газон

Призначені для регенерації всіх видів газонів. Їх унікальний склад призводить до того, що дуже легко та швидко можна ідеально відновити старий та знищений газон. А найвищої якості складники – це гарантія швидкого відновлення тих частин газону, які вимагають професійного підходу.

Сонцелюбний газон

Суміш трав призначена на виснажені ґрунти з малою родючістю і низьким рівнем ґрунтових вод. Відповідно підібрані не примхливі сорти трав із добре розвиненою кореневою системою, відмінно ведуть себе у гіршому середовищі, дуже добре переносять низьке косіння і надають газону гарний, зелений колір і густе покриття. Суміш не вимоглива на удобрення і добре переносить не часте поливання.

Схема висіву газонної травиЧи потрібно видаляти бур`яни перед посівом насіння?

Хіба газонні трави не витісняють бур`яни? Це вірно лише частково. Злакові трави самі поводяться як агресивні бур`яни, але лише тоді, коли досить розвинені і вже мають велику кореневу систему. Тому слід очистити ділянку від бур`янів і непотрібних рослин. Ефективний хімічний метод боротьби з бур`янами - обробка їх гербіцидами (раундап, пантера, титус, діален супер).


Внесення добрив

Під перекопування або оранку вносять комплексні мінеральні добрива, що містять азот, фосфор, калій. Комплексні добрива також змішують з насінням при їх посіві. Крім того, газони підгодовують постійно: азотними добривами - навесні і в середині літа (45г на 1кв.м). Калійними і фосфорними добривами - навесні, влітку, восени (10-16 г на 1 кв. М). Це підвищує стійкість рослин до посухи та до морозів. Вносити добрива краще після стрижки газону і перед його поливом.


Чи використовують свіжий гній?

Свіжий гній на газон не використовується ніколи. Разом з ним можна занести величезна кількість насіння бур`янів.


Чи потрібна перекопка грунту?

Перекопка грунту - одне із самих важких, але необхідних заходів з підготовки грунту до посіву трав.

Перекопування проводять на глибину 25 см і краще лопатою, але легше культиватором.


Які терміни посіву газонних трав?

Весна, осінь, літо. Все залежить від стану грунту, погодних умов, можливості поливу, якості насіння.

* Найкращий час - рання осінь, коли грунт теплий і достатньо вологий. Восени період від посіву насіння

до появи сходів збільшується до трьох тижнів. Розрахуйте час посіву насіння, щоб до настання

заморозків трава встигла відрости на висоту 10 см.

* Можна сіяти траву протягом усього літа, навіть в саму спеку, якщо регулярно і часто поливати газон.


Коли починати перекопування грунту для газону?

Час для перекопування вибираємо не ми, - його диктує погода: грунт повинен бути досить сухий. Коли земля трошки обвітритися і підсохне після перекопування, її ущільнюють. Перевірте, чи достатньо вирівняна поверхня ділянки.


Чи можна вже сіяти насіння?

Ні! Рекомендують після перекопування, ущільнення і вирівнювання грунту витримати ділянку під паром протягом шести тижнів, періодично знищуючи бур`яни.


Норма висіву газонної трави

Норма коливається від 30 до 50 г на кв. м. або 3-5 кг на одну сотку. При купівлі насіння врахуйте, що для підсіву та ремонту газону буде потрібно додатково 0,5-1 кг насіння на одну сотку.


Як правильно посіяти насіння?

Найпоширеніша помилка - посів насіння у пухку землю. Землю треба ущільнити так, щоб при ходьбі дорослої людини на ній не залишалося слідів. Потім злегка розпушити верхній шар грунту граблями. Щоб посів був рівномірним, а норма дотримана, перемішайте насіння з сухим піском (1:1) і додайте мінеральних комплексних добрив. Половина цієї суміші сіється вздовж ділянки, друга половина - впоперек. Посіяне насіння злегка закладають граблями в землю.


Весь газон засівається рівномірно?

Ні. Місця уздовж доріжок і по краю газону засівають кілька гущі.

Навіщо після висіву насіння землю ущільнюють повторно?

Це захистить насіння від висихання, і від птаства. Газон треба берегти від птахів!


Як поливати газон?

Поливайте тільки що посіяний газон ввечері м`яким дощуванням, щоб насіння не вимилися, і так, щоб волога проникала в землю на глибину 10 см. У спекотну погоду поливати потрібно два рази на день до появи масових сходів. При недостатньому поливі насіння набухнуть і виклюються, а потім засохнуть, не встигнувши прорости. При осінньому посіві про полив можна не турбуватися (крім посушливої ??осені).


Що робити після посіву насіння?

Через 7-21 день з`являться зелені паростки (при постійному поливі). Незабаром з`являться обов`язково і бур`яни. Їх кількість залежить від попередньої обробки землі. Бур`яни на молодому газоні можна видалять 1-2 рази на тиждень вручну або обробити гербіцидом для газонів (діален супер).


Ви не хочете стригти газон?

Стрижка газону не лише підтримує його зовнішній вигляд, але і служить прекрасним засобом боротьби з бур`янами: багато хто з них не переносять стрижку і зникають після кілька таких процедур. Скошування допомагає рослинам утворювати додаткові пагони, створювати щільну дернину.


Коли проводити скошування газону?

Перше скошування проводите навесні, коли трава підросте на 8-10 см. Запізнення з скошуванням призводить до висветленію газону. Остання скошування проводите на початку жовтня. Скошування потрібно проводити пізно ввечері або в похмуру сиру погоду. Не слід залишати газони під зиму не скошеними.


Яка висота скошування газону?

У залежності від типу газону висота скошування коливається від 3 до 12 см.


Підмітати газон Ви не забули?

Корисно хоча б раз на два тижні підмітати газон спеціальними граблями, щоб зібрати відмерлі рештки рослин і поліпшити аерацію грунту.


Чи потрібна підготовка газону до зими?

На початку жовтня траву останній раз стрижіть, удобрюйте, вичищайте рослинні залишки.

Використовуйте фосфорні та калійні добрива. Азотні добрива вносити не можна!


Створити якісний газон - завдання здійсненне?

Так. Треба тільки твердо усвідомити, що газон - саме примхливе рослинне співтовариство Вашого саду і вимагає до себе підвищеної уваги.

Хіт продажів