Information
Search

Як правильно підготувати землю під газон?

Якщо ми хочемо отримати рівномірний ріст посіяної трави, а в майбутньому і красивий дерен, необхідно правильно підготувати землю під газон. Нижче наведено кілька порад, яким чином це необхідно зробити, щоб отримати бажаний ефект.


Приготування землі складається з кілька етапів:

1. Видалення бур’янів та іншої рослинності.

Підготовка землі під газон починається з видалення бур’янів.  Це дуже важливо, щоб ретельно очистити землю під майбутній газон від будь-яких однорічних та багаторічних бур’янів.  Повне  видалення бур’янів на жаль не можливе,  однако, ви повинні зробити все, щоб обмежити їх кількість у грунті.

Найкращий ефект приносить застосування гербіциду суцільної дії, який знищує як однорічні, так і багаторічні бур’яни.  У найбільш запущених місцях процедуру слід проводити двічі. Як правило, першу дозу гербіциду застосовують восени, а наступну – навесні, перед створенням газону. До подальших робіт можна приступати приблизно за 3 тижні після застосування гербіциду.

2. Культивація грунту.

Землю під газон потрібно перекопати лопатою, вилами або механічно – культиватором на глибину 20-52 см. Найкраще це робити, коли помірно вологий. Під час перекопки потрібно вибрати все каміння, коріння ба багаторічні бур’яни,  що залишилися в землі.

3. Розбивання грунту.

Під час копання земля збивається у великі брили. Якщо їх не розбити, це може призвести до нерівномірного осідання землі, і врешті-решт, зробить так, що поверхня газону буде нерівною.

4. Добриво для грунту.

За тиждень до засівання газону застосовувати добрива з високим вмістом фосфору, калію і азоту. Якщо грунт занадто бідний і не придатний для вирощування рослин. Для цього на майданчику, відведеному під майбутній газон, викопують «корито» завглибшки 35-40 см. Старий грунт вивозять, а замість нього укладають чорнозем або інший родючий, добре удобрений грунт. Можна скористатися спеціальними грунтами для газонів, які містять високоякісний торф, пісок і необхідну кількість мінеральних добрив.

5. Вирівнювання та трамбування грунту.

Після культивації та удобрення грунту, його поверхню розрівнюють граблями, а потім - ущільнюють. Зробити це можна за допомогою садового катка. Ущільнювати потрібно до того ступеня, щоб можна було ходити по грунті, та не потопати ногами в його товщині.


На підготовлений грун висіваємо насіння трав у період від квітня до вересня. Насіння висівають спочатку уздовж площадки, а потім - поперек.  Після цього потрібно присипати 1-2 см. шаром грунту і втрамбувати.

Хіт продажів