Information
Search

7 кроків до відновлення газону на весні

Коли розтане сніг, слід приступити до догляду за газон, який після зими може не бути в кращій формі. Від дій, які зараз ми виконуємо, залежить, чи буде в новому сезоні трава зелена і густа. На що звернути увагу при першій стрижці газонів ми підкажемо нижче.


Від того,коли ми розпочнемо роботи на ділянці, залежить від погоди. Краще всього почекати, коли нам перестануть загрожувати нічні заморозки (до -5°С), грутн не замерзатиме, та більше не буде снігу.

Крок перший – Прочісування граблями

Найкраще це робити у середині березня.  Найпростіший і дешевий варіант - прочісування ділянки залізними граблями. Крім того, що з газону зникне сміття і торішнє листя, розпушену грунт стане швидше вбирати вологу, що самим позитивним чином позначиться на траві.


Крок другий – Аерація

Зазвичай реставрація газону починається з комплексу робіт по аерації - насиченню киснем верхніх шарів грунту, видалення залишок старої трави, покращення структури грунту.  Завдяки таким діям ми створюємо кращі умови для успішного засвоєння в грунт поживних речовин, що надходять з добривами. Вищевказані дії ми виконуємо за допомогою спеціальних інструментів (аератора і вертикулятора). Якщо немає в наявності, можна взяти в оренду. Вертикуляцію можемо виконати за допомогою садових вил або спеціального взуття з шипами. Слід пам’ятати, що надмірна глибина протикання може пошкодити самі коріння або систему підгрунтового крапельного поливу, якщо така у вас використовується.


Крок третій – Відновлення прогалин

Після зими на нашому газоні часто появляються неестетичні западини, залисини та ямки. Щоб їх позбутися, потрібно позбутися, потрібно заповнити прогалини грунтом, який можна взяти з іншої частини саду і змішати з піском. Якщо після зими на газоні появилися кротячі насипи, радимо ознайомитися з методами боротьби з кротами.


Крок 4 – Укатка

Холодні зими або інші механічні фактори дуже часто викликають пошкодження дерну. Тому наступним кроком у реанімації газону після зими є прикочування. Краще всього скористатися звичайним валом для трави, який також з легкістю можна позичити. Кращим строком для виконання цієї операції є кінець березня або початок квітня.


Крок 5 – Підживлення

Наш газон після зими сильно ослаблений, тому відразу після того, як завершиться його період спокою (в залежності від специфіки року, це може бути середина березня, або десь березень/ квітень), слід виконати процедуру підживлення. Для цього ми використовуємо популярні, високомінералізовані весняні добрива для газонів. Вони мають у своєму складі підвищену дозу азоту, фосфору і калію. Дуже важливим є рівномірний розподіл добрив по всій поверхні газону, інакше у вегетаційний період ми можемо очікувати неприємних плям на газоні. Якщо у нас є доступ до органічних добрив, наприклад компосту, також  варто використати  його для покращення дерну.


Крок 6 – Дозасіяння

Якщо ви помітили пласкуваті з залисинами місця, достатньо буде посіяти насіння трави такого ж виду. Це можна зробити за допомогою сівалки, тоді це буде більш рівномірно. Після за сіяння насіння – землю потрібно присапати грунтом і пройтись катком. Якщо потрібно отримати миттєвий ефект, можна скористатися травою у рулонах, але тільки після другої половини квітня.


Крок 7 – Боротьба з після зимовими захворюваннями

У рідкісних випадках може виявитись, що наш газон буде потребувати обприскування, особливо якщо ми помітили на ньому білий, павутинний наліт – це хвороба, яку називають сніжною цвіллю. Найкраще в такому випадку звернутись в магазин садівництва і придбати відповідний препарат для обприскування. 

Хіт продажів